WORKSHOP –  Refrešni svoje telo po pôrode !

nedeľa 8.11.2020 9:00 – 13:00 v Dance Kids – Mánesovo nám.6, Petržalka

vedie Katarína Hanuliaková MSc.

Workshop je vhodný pre ženy po pôrode, po ukončení šestonedelia (detičky od 0-6 Mesiacov môžu byť pri mamičke).

Ďalej pre ženy, ktoré sú matkami už dlhšie, ale doteraz na seba nemali čas a majú pocit, že s ich bruškom a panvovým dnom nie je všetko v úplnom poriadku.

Popis k workshopu :

Pripravovaný workshop bude zameraný na ženské telo po pôrode.

Samotné počatie, tehotenstvo a pôrod sú významnými miľníkmi dozrievania nielen ženského tela, ale aj duše. Žena sa stane matkou. Ide o nádherné obdobie plné úžasných emócií, nových skúseností a láskyplných momentov.

Avšak, telo ženy prechádza turbulentnými zmenami, na ktoré mamička väčšinou zabúda, pretože v strede jej pozornosti je iba jej dieťatko.

V tehotenstve dochádza k zmene pokojového napätia svalov, k posunu ťažiska tela, k zmene dychového stereotypu a k povoľovaniu panvového dna. Brušná stena sa napína kvôli rastúcemu plodu a koncom tehotnosti sa objavuje aj diastáza. Všetky tieto zmeny sú fyziologické, avšak len v určitej miere. Pri správne vedenom cvičení pred a počas tehotenstva je žena schopná tieto zmeny vnímať a pozitívne ovplyvňovať.

Po pôrode a po ukončení šestonedelia je vhodné ženské telo začať postupne vracať do „normálu“. Niektoré ženy majú šťastie a zotavia sa bez akejkoľvek pomoci, spontánne a bez problémov. Mnohé ženy však zápasia s popôrodnou melanchóliou, nespokojnosťou, vyčerpanosťou a s traumou z pôrodu, ktorá ich limituje v každodenných činnostiach (bolesť po nástrihu, únik moču, nešpecifická bolesť v oblasti panvy a krížovej časti, neesteticky vyzerajúca brušná stena…).

Pre podporu správneho fungovania ženského tela po tehotenstve a pôrode je nesmierne dôležité správne tonizovať panvové dno a brušnú stenu, ošetriť jazvy, skontrolovať prípadnú diastázu, reštartovať dychový stereotyp. Naučiť ženu-matku správnym pohybovým stereotypom, ktoré každodenne využíva pri starostlivosti o seba aj o dieťatko.

Náplň workshopu :

– V teoretickej časti si prejdeme zmeny, ktoré sa v ženskom tele udejú vplyvom tehotenstva a pôrodu

– Vysvetlíme si pojem diastáza, nefunkčné panvové dno, inkontinencia

–  Naučíte sa ošetrovanie jazvy, orientačné samo-vyšetrenie diastázy a aktivity panvového dna

–  Navnímate si správny dychový stereotyp a správne zapojenie panvového dna

–  Dostanete návod ako pracovať so svojim telom v každodenných činnostiach

Nadobudnuté teoretické aj praktické poznatky z workshopu budete schopné používať v domácom prostredí, popri starostlivosti a dieťatko. Urýchlite si rekonvalescenciu po pôrode, zlepšíte si náladu a nájdete podporu v komunite žien, ktoré momentálne zápasia s podobnými problémami ako vy.

Doneste si pohodlné oblečenie, dobrú náladu a svoju ženskosť.

CENA ZA WORKSHOP

39 4 hodiny
  • Možnosť individuálnej diagnostiky panvového dna hneď po skončení WS za zvýhodnenú cenu (10 Eur).

Workshop vedie :

Katarína Hanuliaková, MSc.

Som fyzioterapeut telom aj dušou.  Výber svojej profesie a celoživotnej cesty som zatiaľ ešte neoľutovala!

Titul bakalár fyzioterapeut som získala na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ročnej praxi v ambulantnej sfére som sa dostala na magisterské štúdium do Anglicka. Titul Msc=Magister som získala na University of Brighton. Po návrate zo zahraničia som nastúpila do Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde som nadobudla skúsenosti aj s tými najťažšími ležiacimi pacientmi. Postupne som sa zažala zameriavať na ortopedicko-traumatologické, štrukturálne  a funkčné diagnózy. Zo štátnej sféry som po niekoľkých rokoch prešla do súkromnej nemocnice Medissimo v Bratislave a odtiaľ do fyzioterapeutickej kliniky Fyzioklinik. Dokončila som si špecializačné štúdium na Slovenskej zdravotníckej univerzite, ktoré ma oprávňuje k výkonu samostatnej praxe.

Vo svojej praxi sa momentálne venujem najmä ženám-matkám, ich deťom a občas aj ich „seknutým, boľavým“ oteckom.

Riešim ženy, ktoré majú problém s panvovým dnom, či už je to inkontinencia, prolaps, alebo lokálny spazmus, ktorý spôsobuje bolesti, poprípade funkčnú sterilitu. Taktiež sa venujem príprave žien na tehotenstvo, pôrod a šestonedelie.

Pri deťoch pracujem najčastejšie s chybným držaním tela, plochonožím, diastázou, odstávajúcimi lopatkami, skoliózou a s deťmi s poruchou koordinácie.

Človeka riešim vždy v celku, a k jeho obtiažam pristupujem individuálne, holisticky a systematicky.

Som registrovaná v Slovenskej komore fyzioterapeutov. Som držiteľkou licencie na výkon samostatnej praxe v obore fyzioterapeut. Neustále sa vzdelávam v odbore.

Odborné kurzy :

Fyzioterapia dysfunkcie svalov panvového dna a inkontinencie moču

Fyzioseminár Tehotenstvo

Kraniosakrálna terapia 1 (Upledger institut, Helena Toušková)

Diagnostika a kinezioterapia idiopatickej skoliózy detí a dospelých (Revitalis, Iveta Pallová)

Kineziologická diagnostika v rannom detskom veku (PhysioMedical, Jarmila Čápová)

Diplom certifikovaného DNS Terapeuta (Pavel Kolář)

Algoritmus a management terapie nôh u detí od 2 do 17 rokov (Rehaspring)

Diagnostika a terapia chodidla, možnosti korekcie fyzioterapeutom (Revitalis)

Metóda McKenzie, Modul 1: Drieková chrbtica (Kotrbancová, Nováková)

Kurz kineziotapingu KT1, KT2 (Michal Peroutka)

Inštruktor Stott Pilates Matwork (Jitka Kadishi, Brno)

Certifikovaný inštruktor Stott Pilates Rehabilitation Matwork & Reformer (Daniella Mallach, Tel-Aviv)

Diagnostika a terapia funkčných porúch pohybového systému (Eva Janíková)

Moja prvá lekcia jogy, ktorú som navštívila bola joga na Bali. Vtedy som ani netušila, že to bola Ashtanga joga. Z lekcií som odchádzala naplnená kľudom, spokojnosťou a radosťou. A tak začala moja prax, moja cesta jogy. Ashtanga yoga, Iyengar yoga, Absolute hot  yoga, Hatha yoga …

Opäť sa raz potvrdilo, keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. Za krátky čas prišla príležitosť odovzdať svoje nie len jogové skúseností ďalším ľuďom. Stala som sa jogovou inštruktorkou. Som vďačná všetkým mojím minulým, súčasným a budúcim učiteľom a tiež klientom, ktorým patrí moje veľké poďakovanie.

Joga okrem iných, všeobecne známych benefitov, je pre mňa  silnou vnútornou oporou a zároveň nástrojom  ako odolávať starostiam bežného života  a ako sa z toho  nepo…. Môj prístup k vedeniu jogy je skôr terapeutický,  sústredený na detail, techniku a dych. S  meditáciou a ezoterikou to veľmi nepreháňam. Učím klientov princípom zdravého a bezpečného pohybu s aspektom na os tela – oporu tela – zámer pohybu.

Mgr. Dagmar Šeminská

yoga inštruktorka

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.