UTORKY 16:30 v Petržalke

6.9. - 20.12.2022

120 Eur/ krúžok

Lekcia je určená pre dievčatá vo veku 5-8 rokov.

Dievčatá majú možnosť nahliadnuť do tajov klasického a ľudového tanca veľmi zábavnou a hravou formou.

Preberáme s nimi základné cviky a jednoduché tanečné kombinácie. V baletnej časti sa zameriavame na cvičenia, ktoré rozvíjajú ladnosť a estetičnosť pohybov, koordináciu a správne držanie celého tela, nenásilnou formou zväčšujeme rozsah a elasticitu dolných končatín.

Vo folklórnej časti sa zoznamujeme s tradíciami, krojmi, tancujeme tance z rôznych regiónov s pevnou hudobnou a pohybovou štruktúrou, hráme sa detské hry.

Lekcia pozostáva z dvoch častí – ide o striedanie folklórneho a klasického tanca v rámci jednej cvičebnej hodiny. Kurz je výborným doplnkom aj pre dievčatá z našich tanečných skupín a iných tanečných alebo gymnastických zoskupení.

Organizačné informácie

Rodičia nie sú prítomní na hodine. Môžu deti počkať v našich priestororch, kde máme k dipozícii kaviarenskú časť  s výbornou kávou a čajom. Tanečná sála je presklenná, tak môžete sledovať pri kávičke cez okno pokroky svojich detí. 

Deti cvičia v pohodlnom vzdušnom oblečení, najlepšie v drese alebo tričku a legínach, v cvičkách tzv. piškótach.

Lekcie vedie

Mgr.art. Barbora Volochová

 

Trvanie

60 minút

Cvičíme

v Petržalke

Dáška Šeminská

Moja prvá lekcia jogy, ktorú som navštívila bola joga na Bali. Vtedy som ani netušila, že to bola Ashtanga joga. Z lekcií som odchádzala naplnená kľudom, spokojnosťou a radosťou. A tak začala moja prax, moja cesta jogy. Ashtanga yoga, Iyengar yoga, Absolute hot  yoga, Hatha yoga …

Opäť sa raz potvrdilo, keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. Za krátky čas prišla príležitosť odovzdať svoje nie len jogové skúseností ďalším ľuďom. Stala som sa jogovou inštruktorkou. Som vďačná všetkým mojím minulým, súčasným a budúcim učiteľom a tiež klientom, ktorým patrí moje veľké poďakovanie.

Joga okrem iných, všeobecne známych benefitov, je pre mňa  silnou vnútornou oporou a zároveň nástrojom  ako odolávať starostiam bežného života  a ako sa z toho  nepo…. Môj prístup k vedeniu jogy je skôr terapeutický,  sústredený na detail, techniku a dych. S  meditáciou a ezoterikou to veľmi nepreháňam. Učím klientov princípom zdravého a bezpečného pohybu s aspektom na os tela – oporu tela – zámer pohybu.

Mgr. Dagmar Šeminská

yoga inštruktorka

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.