Pondelky 10:00 v Petržalke

Stredy 9:00 v Petržalke

Piatky 9:00 v Petržalke

jednorazové vstupy

10 Eur/ vstup alebo zvýhodnené permanentka

Cielená tanečno pohybová príprava pre najmladšie deti. Lekcia je zložená z jednoduchých tancov, tanečných variácií, detskej jogy, ľahkých cvičení s pomôckami a detských hier.

Deti sa učia pracovať vo dvojiciach, prenášať váhu, koordinovať v priestore, spájať tanečné prvky do krátkych variácií.

Počas hodiny im láskyplnou podporou vytvárame priestor pre hru a pohyb, pre vlastné nápady a poskytujeme im vedenie, aby sa im podarilo urobiť to, čo by chceli urobiť samé. Používame k tomu najmä tanec a hudbu, ale aj hudobno pohybové hry, rytmické cvičenia, množstvo pomôcok ako sú lopty, hudobné nástroje, kruhy, stuhy,  prekážkové dráhy, balančné disky.

Mix tanca a pohybu – vhodná aj pre chlapcov aj pre dievčatá – cvičíme s pomôckami, tancujeme jednoduché choreografie, preliezame dráhy … hodina je dynamická, vždy na mieru postavená podľa prítomných detí.

Organizačné informácie

Doprevádzajúca osoba s dieťatkom je prítomná na lekcii a zapája sa do takej mieri do akej dieťa potrebuje. Ide o lekcie prechodu od práce s rodičom do práce bez rodiča. Cieľom je, aby dieťa postupne zvládlo lekciu samé.

Deti cvičia v pohodlnom vzdušnom oblečení, naboso alebo v ľahkej protišmykovej obuvi /môžu byť protišmykové ponožky, tzv.capačky…/. Nie v pančuškách, aby si  mohli vyzuť ponožky pri stimulačnej práci s chodidlom.

Lekcie prebiehajú jednorazovo bez viazanosti na kurz – môžete cvičiť tak často ako chcete, prihlásite sa priamo v rozvrhu na každú lekciu zvlášť.

Lekcie vedie

Mgr. Monika Podhajská

 

Trvanie

50 minút

Cvičíme

v Petržalke

Dáška Šeminská

Moja prvá lekcia jogy, ktorú som navštívila bola joga na Bali. Vtedy som ani netušila, že to bola Ashtanga joga. Z lekcií som odchádzala naplnená kľudom, spokojnosťou a radosťou. A tak začala moja prax, moja cesta jogy. Ashtanga yoga, Iyengar yoga, Absolute hot  yoga, Hatha yoga …

Opäť sa raz potvrdilo, keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. Za krátky čas prišla príležitosť odovzdať svoje nie len jogové skúseností ďalším ľuďom. Stala som sa jogovou inštruktorkou. Som vďačná všetkým mojím minulým, súčasným a budúcim učiteľom a tiež klientom, ktorým patrí moje veľké poďakovanie.

Joga okrem iných, všeobecne známych benefitov, je pre mňa  silnou vnútornou oporou a zároveň nástrojom  ako odolávať starostiam bežného života  a ako sa z toho  nepo…. Môj prístup k vedeniu jogy je skôr terapeutický,  sústredený na detail, techniku a dych. S  meditáciou a ezoterikou to veľmi nepreháňam. Učím klientov princípom zdravého a bezpečného pohybu s aspektom na os tela – oporu tela – zámer pohybu.

Mgr. Dagmar Šeminská

yoga inštruktorka

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.