Dynamická lekcia, ktorej základom sú rôzne ľahké cvičenia pomáhajúce udržiavať pružnosť a ohybnosť vyvýjajúcich sa detí. Využívame prirodzenú detskú potrebu pohybu.  Čím sú deti staršie, zaraďujeme viac detailov a širšie spektrum pohybov. Cvičíme s deťmi na fitloptách,  ale aj bez nich s rôznymi pomôckami ako sú malé lopty, kruhy, preliezacie dráhy, stuhy, balančné pomôcky, prliezacie dráhy…

Zameriavame sa najmä na všestranný rozvoj schopností a zručností detí, na podporu prirodzeného motorického vývinu, ale aj  rozumovej a rečovej oblasti.  Zaraďujeme cviky na nácvik rovnováhy, správne nášĺapy na chodidlo, rozvoj koordinácie pohybových svalov, správne pohybové návyky. Cvičíme hravou formou za doprovodu detských piesní a riekaniek. V neposlednom rade rozvíjame aj sociálne zručnosti, dieťa je v kolektíve iných detí.

Táto lekcia je hlavne plná zábavy a radosti z pohybu, hry a z pokrokov detí, pre všetkých to má byť hlavne príjemne strávený čas , ktorý zároveň posilňuje imunitu a radosť zo života.

Po lekcii sa môžu deti pohrať v našom mini detskom kútiku a dospeláci si môžu vychutnať na bare výbornú kávu alebo čaj, tak dostáva pobyt v Dance Kids ďalší rozmer – socializácia a oddych v príjemnom prostredí nášho štúdia.

Organizačné informácie

Doprevádzajúca osoba s dieťatkom sa aktívne do hodiny zapája, cvičí spolu s deťmi.

Deti cvičia v pohodlnom vzdušnom oblečení, naboso alebo v ľahkej protišmykovej obuvi /môžu byť protišmykové ponožky, tzv.capačky…/. Nie v pančuškách, aby si  mohli vyzuť ponožky pri stimulačnej práci s chodidlom.

Lekcie prebiehajú jednorazovo bez viazanosti na kurz – môžete cvičiť tak často ako chcete, prihlásite sa priamo v rozvrhu na každú lekciu zvlášť.

Lekcie vedie

Mgr. Monika Podhajská

Trvanie

50 minút

Cvičíme

v Petržalke

  • aktuálne študentka gymnázia
  • v detstve sa venovala tancu – jazz, balet, ľudovky …
  • 11 rokov sa súťažne venovala modernej gymnastike – v klube TJ Slávia STU – pod vedením vrcholových trénerok
  • účastníčka množstva domácich a zahraničných súťaží, množstvo umiestnení a medailí
  • bola v reprezentácii SR v kategórii junior v modernej gymnastike
  • účastníčka majstrovstiev sveta v modernej gymnastike v roku 2019 v Moskve
  • Saskia vedie tanečno gymnastické lekcie Dance Kids v Ružinove

Od malička mám vášeň pre tvorenie choreografií. Mám nesmiernu radosť z odovzdávania mojich skúseností mladšej generácii.

Saskia Kissová

tanečno gymnastické lekcie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.