Utorky 10:15 v Petržalke

Stredy 10:00 v Petržalke

jednorazové vstupy

10 Eur/ vstup alebo zvýhodnené permanentka

Dynamická lekcia, ktorej základom sú rôzne ľahké cvičenia pomáhajúce udržiavať pružnosť a ohybnosť vyvýjajúcich sa detí. Využívame prirodzenú detskú potrebu pohybu.  Čím sú deti staršie, zaraďujeme viac detailov a širšie spektrum pohybov. Cvičíme s deťmi na fitloptách,  ale aj bez nich s rôznymi pomôckami ako sú malé lopty, kruhy, preliezacie dráhy, stuhy, balančné pomôcky, prliezacie dráhy…

Zameriavame sa najmä na všestranný rozvoj schopností a zručností detí, na podporu prirodzeného motorického vývinu, ale aj  rozumovej a rečovej oblasti.  Zaraďujeme cviky na nácvik rovnováhy, správne nášĺapy na chodidlo, rozvoj koordinácie pohybových svalov, správne pohybové návyky. Cvičíme hravou formou za doprovodu detských piesní a riekaniek. V neposlednom rade rozvíjame aj sociálne zručnosti, dieťa je v kolektíve iných detí.

Táto lekcia je hlavne plná zábavy a radosti z pohybu, hry a z pokrokov detí, pre všetkých to má byť hlavne príjemne strávený čas , ktorý zároveň posilňuje imunitu a radosť zo života.

Po lekcii sa môžu deti pohrať v našom mini detskom kútiku a dospeláci si môžu vychutnať na bare výbornú kávu alebo čaj, tak dostáva pobyt v Dance Kids ďalší rozmer – socializácia a oddych v príjemnom prostredí nášho štúdia.

Organizačné informácie

Doprevádzajúca osoba s dieťatkom sa aktívne do hodiny zapája, cvičí spolu s deťmi.

Deti cvičia v pohodlnom vzdušnom oblečení, naboso alebo v ľahkej protišmykovej obuvi /môžu byť protišmykové ponožky, tzv.capačky…/. Nie v pančuškách, aby si  mohli vyzuť ponožky pri stimulačnej práci s chodidlom.

Lekcie prebiehajú jednorazovo bez viazanosti na kurz – môžete cvičiť tak často ako chcete, prihlásite sa priamo v rozvrhu na každú lekciu zvlášť.

Lekcie vedie

Mgr. Monika Podhajská

Trvanie

50 minút

Cvičíme

v Petržalke

Dáška Šeminská

Moja prvá lekcia jogy, ktorú som navštívila bola joga na Bali. Vtedy som ani netušila, že to bola Ashtanga joga. Z lekcií som odchádzala naplnená kľudom, spokojnosťou a radosťou. A tak začala moja prax, moja cesta jogy. Ashtanga yoga, Iyengar yoga, Absolute hot  yoga, Hatha yoga …

Opäť sa raz potvrdilo, keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. Za krátky čas prišla príležitosť odovzdať svoje nie len jogové skúseností ďalším ľuďom. Stala som sa jogovou inštruktorkou. Som vďačná všetkým mojím minulým, súčasným a budúcim učiteľom a tiež klientom, ktorým patrí moje veľké poďakovanie.

Joga okrem iných, všeobecne známych benefitov, je pre mňa  silnou vnútornou oporou a zároveň nástrojom  ako odolávať starostiam bežného života  a ako sa z toho  nepo…. Môj prístup k vedeniu jogy je skôr terapeutický,  sústredený na detail, techniku a dych. S  meditáciou a ezoterikou to veľmi nepreháňam. Učím klientov princípom zdravého a bezpečného pohybu s aspektom na os tela – oporu tela – zámer pohybu.

Mgr. Dagmar Šeminská

yoga inštruktorka

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.